Zlecenie pełne mrocznych tajemnic

Mistrzyni romansów, ale też mrocznych powieści

Znana głównie z literatury kobiecej Colleen Hoover w swojej kolejnej powieści daje się poznać jako mistrzyni thrilleru. Dotąd kojarzona z powieści i romansów, które nota bene znalazły się na szczycie bestsellerów The New York Times, tym razem zaskakuje świeżością spojrzenia, oryginalną kreacją głównych bohaterów i ciekawą perspektywą w swoim pierwszym thrillerze. Dla wielbicieli mrocznych historii, “Verity. Coraz większy mrok” będzie wspaniałą ucztą.

Nagła zmiana sytuacji

Wskutek tragicznego wypadku, Verity Crawford zostaje sparaliżowana. Nowa sytuacja jest dla niej niezwykle trudna. Dotychczas pracowała jako pisarka i odnosiła w tym obszarze sukcesy. Jej thrillery cieszyły się dużą popularnością. Była znaną i naprawdę lubianą pisarką. Mąż Verity poruszony konsekwencjami wypadku, postanawia poprawić sytuację. Zatrudnia pisarkę, Lowen Ashleigh, której zadaniem jest dokończenie rozpoczętej przez żonę serii książek.

Czy oby na pewno miłość?

Zadanie, z którym musi uporać się Lowen Ashleigh tylko na pozór jest proste. Żeby jego wykonanie było możliwe, Lowen musi pracować na miejscu, w posiadłości Crawfordów. Przygotowania do dokończenia książki zabierają mnóstwo czasu. Analiza i porządkowanie zgromadzonych wcześniej przez Verity materiałów, z jednej strony jest inspirujące i niesamowicie ciekawe, z drugiej powoduje znużenie i mocno wydłuża pracę.

Któregoś dnia wśród materiałów do książek Lowen znajduje zapiski, które wcale nie wyglądają jak zwykłe notatki do pracy. Zapisany na kartkach tekst okazuje się rodzajem pamiętnika Verity, a może nawet rodzajem spowiedzi. Na stronach zapełnionych tekstem, Lowen odnajduje wstrząsający i przerażający opis przeżyć tak trudnych, że mogłyby być częścią jednego z thrillerów słynnej pisarki. Niestety nie jest to część kolejnej książki, tylko życia unieruchomionej teraz na stałe kobiety. Jej autobiografią kryjącą mroczne sekrety…

Odkrycie pamiętnika przybliża Lowen do prawdy o małżeństwie Crawfordów. W szczególności o mężu, Jeremym, pisarka dowiaduje się rzeczy, które czynią z sytuacji, w jakiej się znajduje prawdziwy thriller. Lowen nie jest teraz jednak tylko jego obserwatorką-czytelniczką. Staje się bohaterką sytuacji pełnych mroku, o których wcześniej nigdy nawet nie chciałaby pomyśleć.

Kolaż kryjący mroczne sekrety

Małżeństwo może być spełnieniem marzeń dwojga zakochanych w sobie osób i przynosić wiele radości i satysfakcji. Może być też źródłem niepokoju i uczuć, które trudno nazwać przyjemnymi. Może też kryć tajemnice, których lepiej nikomu nie ujawniać. Colleen Hoover w thrillerze “Verity. Coraz większy mrok sprawdź” z obrazów małżeństwa, pracy, pasji, obsesji i manipulacji, tworzy niesamowity i wciągający kolaż, który zadowoli najbardziej wymagających czytelników.